Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde můžete napsat připomínky ke stránkám,svá přání,dotazy,příspěvky a své zkušenosti máte-li zájem o rozhovor napište svoje skype  spojení,případně ICQ,nebo svoji internetovou adresu. Každý návštěvník  je vítaný přichází-li v dlobrém .
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prodej medu

(Pavel Rýdl, 29. 3. 2011 8:29)

Dobrý den,
V posledních 2 letech /2008,2009/jsem od Vás při návratu z dovolené kupoval Váš med. Byl velmi kvalitní a dobrý a proto se chci zeptat, kdy odhadujete, že by jste mohl mit první letošní snůšku, popř i loňský. Rád bych se za Vámi zase stavil /z dovolené v Čechách se vracím začátkem července/ a med od Vás odkoupit. S pozdravem a přáním brzké odpovědi.
pavel.rydl@vítkovice.cz

vzaz pro tomase sedlaka v berline

(pan B, 28. 7. 2010 13:01)

tomasi mame tvoji zpravu! vime o vsem! akce na zachranu je v plnem proudu! vydrz! myslime na tebe a na tvou skvelou praci! tvoji kamaradi!

Odpověď na dotaz Vendula

(Robert, 8. 7. 2010 18:40)

Jedná-li se o první med,nebo i ostatní med tepelně neupravovaný,tak většinou zkrystalizuje někdy i do týdne,nekrystalizují jenom některé jednodruhové medy.Osobně se snažím vytáčet z plástů z většiny zavíčkovaných,ten krystalizuje velice rychle.Spíš bych měl strach z medu,který nekrystalizuje a rychle ho spotřeboval,aby náhodou nebyl moc řídký a mohl by zkvasit

dotaz

(Vendula, 8. 7. 2010 17:35)

Chtěla jsem se Vás jako zkušeného včelaře optat, zda je jarní med nekvalitní, když po měsíci od stáčení zcukernatí. Čím to je. Děkuji mnohokrát za odpověď, jelikož se se mnou známá dohaduje.

...další včelí výrobky

(Evžen Dvořák, 16. 11. 2009 9:00)

Rád jsem si s Vámi na sluníčku u Vašich včelstev popovídal. Možná by nebylo od věci, kdybyste - až vyšetříte trochu času - ty rady a moudra hodil na papír, resp. na Vaše stránky. Ať lidi vědí, co včely všechno produkují a na co se to dá použít. Možná bychom pak byli chytřejší, tím pádem i odolnější i vůči té slibované pandemii mexické ( prasečí ) chřipky. Takže - díky za vše !! E.Dvořák

http://www.uspesnyvcelar.euweb.cz/

(http://www.uspesnyvcelar.euweb.cz/, 2. 3. 2009 14:02)

Stránka pro včelaře i širokou veřejnost o včelaření, včelích produktech a mnohem více. Pravidelné reportáže naleznete na http://www.uspesnyvcelar.euweb.cz/

dobri den

(david, 29. 5. 2008 14:08)

to som ja ten čo ste mi pisali na moju adresu nhttp://www.mladyvcelar.estranky.cz/
Vase stran ka sa mi pači.Mozme si pisat cez centrum.Moj email ja d.prievalsky. zavinac.centum.sk
dovi

Reakce na komentář z 11.1.2008

(Robert, 11. 1. 2008 18:55)

Léta jsem vykupoval med v konvích pro zpracovatele.Konve od zpracovastelůbyly se zbytkem medu.Ten se tam nechával,aby konve byly čisté,jestliže byla konev bez zbytku medu,tak její vzhled byl velice nepěkný/stěny byly v lepším případě matné,někdy byly velice zašlé/to svědčí o tom,že med reaguje s hliníkem až moc a nechtěl bych vidět výsledky rozboru po ročním skladování medu v hliníkové konvi bez vložky.Těm vložkám rovněž moc nevěřím a nepoužívám proto žádné hlinikové konve,ani umělohmotné nádoby i když je to asi o něco zdravější.Zkuste se podívat na tyto stránky http://utulne.atlas.cz/doplnky/143333-pozor-hrnce-uvolnuji-nebezpecne-latky.aspx

Med a jeho skladování

(Zdeněk Sháněl, 11. 1. 2008 16:18)

Ano souhlasím s názorem,že med od včel by se neměl vystavovat možnnosti znečištění od vše možných látek.Ale co si pamatuji tak Včela Předboj vykupovala med v hliníkových konví.Nyní po vzoru EU máme med v plastu a ve skle.V létě jsem navštívil Norsko a tam si s hliníkovýmí konvemi na mléko od krav nedělají hlavu.Náš zákazník,náš pán.I mne by zamrzelo najít v medu např.:vlas,šponu,mouchu,pavouka ale i jiné nečistoty.
Nashledanou příteli,chovu zdar.

reakce

(petr (petersv1@tiscali.cz), 25. 8. 2007 21:34)

Zdravím Roberte,
vaše stránky se mi taktéž líbí, je vidět že jste nedávno začal a aktivně doplňujete co se dá, přeji mnoho zdaru. Co se mě týče, máte pravdu, na své stránky jsem aktuálně doplňoval naposled před rokem, letošní věci mám nafocené, ale neměl jsem čas je umístit. Stále pracuji na domě-nově postaveném, okolo včel,..., no je toho dost. Vím, že pro stránky to není omluva-ale ani výmluva. Co se týče nepřesností ohledně pylu-máte pravdu, těch nepřesností je více i v jiných rubrikách, ale chtěl jsem aby vše bylo pochopitelné zejména pro naprosté laiky-konzumenty mého medu, proto určitá zjednodušení. Co se týče konví, tak ty používám na med pouze krátkodobě, a to při transportu medu ze stanovišť domů, jinou možnost totiž nemám. Doma je pak med skladován již ve skle a v nerezu. Konve pak používám také k rozpouštění cukru s vodou na krmení a k dovozu vody.
Petr

sosni

(jakub, 10. 7. 2007 20:52)

kouknetena www.bondici.estranky.cz

pozdrav

(Pavel Šafránek, 24. 5. 2007 15:58)

Přeji Ti Roberte hodně zdaru,úspěchů a to ne jen ve včelaření.Stránky jsou pěkné a jistě je v budoucnu ještě zdokonalíš. Ať se Ti daří.

Souhlas

(Pepík, 7. 2. 2007 9:03)

Přidávám se k názoru o kvalitě medu. Opravdu není přirozené, aby se med zachoval po nekonečně dlouhou dobu v tekutém stavu, jak je k dispozici v obchodních řetězcích. Vidím, že autor stránek začíná, chci mu proto poděkovat. Fotky, myslím, zatím nejsou tak důležité. Jistě časem i nějakou přidá. O medu a o všem okolo něho mi stačí text.

Kvalita medu

(Konzument, 5. 2. 2007 15:59)

Ano je to pravda už plno let konzumuji med získaný ekologickou cestou. Nikdy bych si ho nekoupil v obchodě, nebudu přeci do svého těla zbytečně vkládat něco co je upraveno chemickými prostředky. Doporučuji aby jste si med také kupovali přímo od včelaře. Musím tuto stránku pochválit je velmi pěkná, ale uvítal bych více fotografií!!! Jen pokračujte dál.
Konzument

doporučení

(cimrman1, 4. 2. 2007 18:58)

Vše zde je pravda.Mám letitou zkušenost s konzumací.Je to kvalita doporučuji.
Cimrman1

Pěkný stránky

(Franta, 4. 2. 2007 18:36)

Ahoj je to tu pěkný!!!!!!!!!!!